Eestil üks pealinn lisaks

IMAG0683
Foto: Riivo Noor
Laupäeval, 15.augustil kuulutati Aegviidu Eesti Matkapealinnaks. “Teeme selleks kõik, et tiitlit väärikalt kanda ning tunnustada neid, kes matkailu hoidmise nimel töötavad,”sõnas Aegviidu vallavanem Riivo Noor, kui Matkaliidu esindaja Tarmo Mere talle valitsuskepi, täpsemalt hiidmatkakepi, ulatas. Mere leidis, et tiitli andmine Aegviidule oli loogiline otsus, sest tegu teede ristumise paigaga, kus tore nii suvel kui ka talvel. Avatuks kuulutati ka Matkanädal, mille eestvedaja Tiit Pikk soovis matkalistele meeldejäävaid ja mõnusaid matkaelamusi.
Sellele olulisele hetkele eelnevalt esinenud Uhuuduuri matkamehed sõnasid, et oma matkaunistuste planeerimisega võikski alustada just Matkapealinna radadest ning alles pärast neid minna välismaiseid seiklusi otsima.
Matkapealinna väljakuulutamise puhul korraldati ka Matkapealinna tunnuslause konkurss, kuhu laekus 54 võistlustööd. Vallavalitsuse, valla allüksuste juhtidest ja valla volikogu liikmetest koosnev žürii valis Aegviidut kõige iseloomustavamaks sloganiks “Metsatäis elamusi”, mille autoriks Kadriann Randmer.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s