15.augustil kuulutatakse Aegviidu Eesti Matkapealinnaks

Aegviidu on mitmete oluliste matkateede sõlmpunktiks ning pakub loodus-ja liikumissõpradele lugematuid võimalusi erinevateks tegevusteks. Järgmisel nädalal algava Matkanädala raames tunnustatakse Aegviidut ka väärilise tiitliga. Matkapealinna tiitli üleandmine toimub laupäeval, 15.augustil 2015.

Autor_Margus_Mustonen
Foto: Margus Mustonen

Nimetatud ettevõtmisega alustatakse juba 14.augusti õhtul, mil matkahuvilised kogunevad Aegviidu kõlakoja pargis – kuulatakse asjatundja matkajutte ja elavat muusikat ning hilisõhtul suundutakse RMK korraldatavale öisele matkale rabasse. Laupäeva hommikul külastab Aegviidut kuulus Uhhuuduuri matkaseltskond, pärast kelle reisimuljete kuulamist toimubki Matkapealinna väljakuulutamise tseremoonia. Seejärel jätkub külaliste ja asjasthuvitatute päev erinevate matkadega – valida on lausa viie erineva retke vahel.

Aegviidu vallavanema Riivo Noore sõnul on Matkapealinna tiitli andmise eesmärgiks tähelepanu juhtimine Kõrvemaa erakordselt ilusale loodusele ja RMK ning mitmete turismiettevõtete loodud suurepärastele võimalustele piirkonnas matkamiseks.

Täpsem ajakava leitav Matkanädala kava alt.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s